1-nożycowe dźwigniki

Informacje

Podnośnik stanowiskowy

Stacjonarne podesty i dźwigniki stanowią naszą największą grupę produktową. Są proste, wydajne i ergonomiczne, a przy tym posiadają szeroki wachlarz uzupełnień. Są niezwykle uniwersalne w zastosowaniu. Najczęściej służą do wyrównania poziomów w zakresie produkcyjnym, logistycznym lub przeładunkowym. Ich montaż może następować naposadzkowo lub w fundamencie. Wszystkie podesty i dźwigniki mogą być indywidualnie dopasowane. Istnieje możliwość zwiększenia ich funkcjonalności poprzez dodatkowe opcje, takie jak np.: alternatywne sterowanie, klapy przeładunkowe, barierki, fartuchy ochronne itd.

Główne cechy podestów stacjonarnych:
od >250 kg< do >8.000 kg<
do >2.500 mm<
do >4.500x2.600 mm<

PLX-Series: Przeładunkowe (przejezdne)

Informacje

Podnośnik przeładunkowy

Typoszereg >PLX-Series< został zaprojektowany dla ciężkiego obszaru przeładunkowego. Konstrukcja dźwignika została specjalnie wzmocniona, aby przejąć obciążenia mogące wystąpić w obszarze za- i rozładunku, np. najazd na dźwignik w stanie złożonym. Szczegółową cechą typoszeregu >PLX< jest jego samonośna rama oraz konstrukcyjna odporność na duże naciski punktowe aż do 5t (nacisk punktowy ca. 400x200mm) oraz 10t (nacisk osiowy pojazdów 1-osiowych). Za- i rozładunek może nastąpić zarówno przez krótkie, jak i długie boki dźwignika. Już w wersji standardowej typoszereg posiada całą gamę dodatkowych opcji zwiększających komfort obsługi oraz poziom bezpieczeństwa. Właz serwisowy, blokada przeciwwywrotna platformy oraz mechaniczne zabezpieczenia siłowników hydr. stanowią wyposażenie seryjne typoszeregu >PLX<.

Dźwigniki są dostosowane do pracy zarówno w budynkach jak i na wolnym powietrzu. Ich funkcjonalność może być maksymalnie dopasowana do danego zadania za pomocą dodatkowych opcji, przykładowo barierek, klap przeładunkowych, bramek portalowych lub 2. miejsc sterowania. W aktualnej wersji typoszereg >PLX-Series< skupia w sobie ponad 20 lat doświadczenia projektowo-produkcyjnego oraz ciągłego procesu ulepszeń. Gwarantujemy wyjątkowo korzystny stosunek ceny do jakości.

Główne cechy podestów przeładunkowych:
 • Udźwigi:
 • Wysokość podnoszenia:
 • Wymiary platformy:
 • Nacisk kołowy:
 • Nacisk osiowy:
od >1.000 kg< do >8.000 kg<
do >1.000 mm< do >1.600
do >6.500 x 2.600 mm<
max 5.000 kg
max 10.000 kg

2- i 3-nożycowe dźwigniki

Informacje

Dźwignik dwunożycowy

Układy wielonożycowe pionowe umożliwiają uzyskanie podwójnych wysokości podnoszenia przy zachowaniu min. długości podestu wersji jednonożycowych. Podesty 2- lub 3-nożycowe wykorzystywane są często jako platformy robocze, podnośniki palet, stoły montażowe lub do łączenia kondygnacji budynków. W porównaniu z tradycyjnymi windami osobowymi lub towarowymi, podesty Columbus Mckinnon stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę cenową. Oferujemy wiele różnych modeli w zróżnicowanych wariantach, często uzupełnionych systemami oszybowania, czy zaawansowanymi systemami sterowania do obsługi wieloprzystankowej.

Główne cechy podestów 2- i 3-nożycowych:
od >250 kg< do >6.000 kg<
do >6.500 mm<
do >6.000 x 2.500 mm<

Dźwigniki tandemowe

Informacje

Podest tandemowy

Wersje tandemowe podestów wyposażone są w dwie lub więcej par nożyc usytuowanych w rzędzie, co pozwala uzyskać konieczną długość platformy lub większy udźwig. Podnoszenie poszczególnych par nożyc jest zsynchronizowane mechanicznie dla równoległego procesu podnoszenia. Podesty tandemowe Columbus Mckinnon są rekomendowanym i ekonomicznym rozwiązaniem dla nadgabarytów lub większych udźwigów. Jak wszystkie dźwigniki Columbus Mckinnon, także wersje tandemowe mogą być wyposażone w cały szereg opcji, takich jak np. klapy przeładunkowe, barierki, fartuchy ochronne, indywidualne sterowania itd. Wykonujemy specjalne wersje dźwigników tandemowych, doskonale dopasowanych do potrzeb i wymagań naszych Klientów.

Główne cechy podestów tandemowych:
od >1.000 kg< do >12.000 kg<
do >1.800 mm<
do >6.800 x 2.500 mm<

Zdjęcia Produktu

Niskoprofilowe dźwigniki

Informacje

Podest niskoprofilowy

Wykonania specjalne podestów niskoprofilowych zostały stworzone wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu najbardziej wymagających klientów. Używane często jako stanowiska pracy przy taśmach produkcyjnych, pozwalając dostosować przestrzeń roboczą do zróżnicowanego wzrostu pracowników. Zastosowanie podestów niskoprofilowych wraz z dostępnymi opcjami (m.in. obwodowe lub jednostronne mieszki ochronne czy maty antypoślizgowe) dają liczne możliwości w zastosowaniu podwyższając jednocześnie ergonomię pracy oraz bezpieczeństwo w firmach naszych Klientów. Możliwości projektowe oraz wykonawcze dają szerokie możliwości przystosowania naszych konstrukcji do indywidualnego zapotrzebowania Państwa firmy oraz ograniczonych warunków lokalizacyjnych.

Główne cechy podestów niskoprofilowych(wykonanie specjalne):
 • Udźwigi:
 • Wysokość podnoszenia maks.:
 • Wymiary platformy(DxS):
od >250 kg< do >1.000 kg<
>400<; >600< oraz >780 mm<
od >1000 x 500< do >1500 x 1000<

Zdjęcia Produktu

Dźwigniki ergonomiczne >HTP< (nowość 02.2017)

Informacje

Podest niskoprofilowy

Typoszereg >HTP< cechuje się wyjątkowo korzystnym stosunkiem ceny do jakości i sprawdza się znakomicie wszędzie tam, gdzie wymagane jest płynne podnoszenie w większości płaszczyznowych ładunków (np. europalet) na ergonomiczną wysokość roboczą. Dźwigniki doskonale sprawdzają się na stanowiskach, gdzie technologia przewiduje ręczny za‐ i rozładunek i są dostosowane do pracy zarówno wewnętrz budynków jak i na zewnątrz. Typoszereg >HTP< jest zasadniczo unormowany, wysoki wybór wersji pośrednich oraz możliwość modyfikacji platformy pozwala na dopasowanie do dedykowanego zadania i warunków na lokalizacji. Dostęp do dodatkowych opcji, przykładowo specjalistycznych sterowań, fartuchów ochronnych, odbojników i innych powoduje, że jest to urządzenie bardzo uniwersalne i korzystne ekonomicznie.

Główne cechy podestów ergonomicznych:
 • Udźwigi:
 • Wysokość podnoszenia maks.:
 • Wymiary platformy(DxS):
od >500 kg< do >1.000 kg<
do >1.200 mm<
do >1.700 mm x 1.200 mm<

Zdjęcia Produktu

Podesty nachylne

Informacje

Podest nachylny

Columbus Mckinnon oferuje podesty z różnymi wariantami nachylania. Podesty nachylne mogą być montowane zarówno w fundamencie, jak i naposadzkowo. Za pomocą funkcji nachylnej można ustawić platformę podestu w optymalnej pozycji, która umożliwia wygodne i ergonomiczne podejście do stanowiska pracy. Przykładami takich stanowisk są: stanowiska kontrolne lub konfekcyjne przy roz- i załadunku detali, które są umieszczone na paletach, w skrzyniach lub kontenerach. Podesty nachylne mogą być dopasowane do indywidualnych wymagań naszych Klientów, np. w zakresie sterowania.

Główne cechy podestów nachylnych:
 • Udźwigi:
 • Wysokość podnoszenia:
od >500 kg< do >13.000 kg<
do >1.600 mm i wykonanie specjalne